KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10289176
*
nr 1028 9176
Lars Lindeberg
(1925-2011), Sverige
Blandteknik, Lars Lindeberg, 1978, 24x32
Lars Lindeberg, svensk grafiker och målare född 1925, död 2011.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2016
kl 20:35:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 17:46:00
1
100 kr
28/3 20:30:09
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Lindeberg
Lars Lindeberg, svensk grafiker och målare född 1925, död 2011.
Läs mer om Lars Lindeberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lars lindeberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10
*
Lars Lindeberg
Lars Lindeberg, svensk grafiker och målare född 1925, död 2011.
Läs mer om Lars Lindeberg
nr 1028 9176
Lars Lindeberg
(1925-2011), Sverige
Blandteknik, Lars Lindeberg, 1978, 24x32
Lars Lindeberg, svensk grafiker och målare född 1925, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 17:46:00 | 1 | 100 kr |
28/3 20:30:09 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Lindeberg
Lars Lindeberg, svensk grafiker och mÃ¥lare född 1925, död 2011.Läs mer om Lars Lindeberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lars lindeberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10